knizniklub.cz


Brzy vyjde

Zajímá vás, které knižní novinky z pera Agathy Christie nebo o ní budou v nejbližší době vydány? Sledujte pravidelně tuto stránku a žádná novinka královny detektivky vám neunikne.  Pokud máte zájem, můžete u titulů zadat svoji e-mailovou adresu, na kterou vám zašleme zprávu, až bude titul v prodeji.

Královna zločinu Agatha Christie proslula nejen jako autorka detektivních próz, ale též divadelních her. Trojici z nich se – více než dvě desetiletí po smrti Christie – rozhodl převést do podoby románů Charles Osborne (*1927), australský spisovatel, novinář, herec a divadelní kritik. Dědicové práv mu udělili svolení, a tak vznikly adaptace dramat Černá káva (1930), Pavučina (1954) a Neočekávaný host (1958).

3x Hercule Poirot 3

Vánoce Hercula Poirota
Milionář, panovačný a bezcitný Simeon Lee, pozve své potomky, aby strávili vánoční svátky v jeho společnosti. S velikým znepokojením a váhavě se členové rodiny sjíždějí do starého rodinného sídla. V brilantně vykreslené atmosféře podezíravosti a vzájemné nevraživosti dojde k vraždě. Hercule Poirot bude tentokrát potřebovat veškerý svůj um, aby tak neslýchanému zločinu přišel na kloub.

Smrt staré posluhovačky
Život v poklidné vesnici Broadhinny naruší vražda staré posluhovačky, ovšem policie koná, jak má, a brzy dopadne a před soudem usvědčí pachatele. Vrchní policejní inspektor Spence má však své pochybnosti, a když se s nimi svěří slavnému Poirotovi, rozčeří hladinu tradiční idyly pořádný uragán a z hlubin vypluje na povrch mnohé, co nikdo ani netušil.

Kočka mezi holuby
Dvě zaměstnankyně soukromé dívčí školy se v noci vypraví zjistit, proč se ve sportovním pavilonu pohybuje záhadné blikající světlo. Najdou tam mezi tenisovými a lakrosovými raketami mrtvé tělo neoblíbené učitelky tělesné výchovy, již někdo právě zastřelil. Ve chvíli, kdy "kočka" udeří podruhé, zavládne ve škole zmatek. Studentka Julia toho naneštěstí ví příliš mnoho. Především jí je však jasné, že bez pomoci Hercula Poirota se sama stane příští obětí…

předpokládané vydání listopad 2017

Detektivní hry (Past na myši, Pavučina, Svědkyně obžaloby)

Ne všichni milovníci Agathy Christie vědí, že slavná autorka napsala vedle ohromujícího množství detektivních románů a povídek též patnáct divadelních her – tento soubor přináší hned trojici z nich.
Legendární londýnské představení Pasti na myši zaznamenalo od svého prvního uvedení před šedesáti lety už více než dvacet tisíc repríz a dodnes baví další a další diváky.
Svědkyni obžaloby (1953), adaptaci stejnojmenné povídky ze sbírky Smrtonoš, označují kritici za nejlepší autorčin divadelní počin, navíc rozuzlení knižního a jevištního příběhu jsou naprosto odlišná.
A Pavučina (1954), komediálně laděný kus se záhadnou vraždou, napsaný a šitý na míru pro oblíbenou britskou herečku Margaret Lockwoodovou, vychází v českém překladu poprvé.
Ctitelé napínavých příběhů z pera královny zločinu si perly její dramatické tvorby rozhodně vychutnají!

předpokládané vydání únor 2018

3x Hercule Poirot 4

Schůzka se smrtí, Temný cypřiš, Zlo pod sluncem

předpokládané vydání duben 2018

Detektivní hry 2

Černá káva, Deset malých černoušků, Poslední víkend

předpokládané vydání červen 2018

Marplová: Zapomenutá vražda

Proč se mladé hrdince v zakoupeném domě vtírají pocity, že už tu někdy byla, a proč se jí v paměti vynořuje obraz uškrcené plavovlásky?

předpokládané vydání srpen 2018

Slečna Marplová a záhadné příběhy: Povídky

Anotace se připravuje.

předpokládané vydání říjen 2018

Christie: Muž v hnědém obleku

Anotace se připravuje.

předpokládané vydání prosinec 2018

Máte-li zájem být jedním z prvních majitelů nových knih, vyberte si titul, o který máte zájem, zadejte svou e-mailovou adresu a v okamžiku jeho vydání vám zašleme zprávu. Nic tak nepromeškáte.


...již vyšlo


Nahoru