knizniklub.cz


Doplňte si svou knihovničku...

Divadelní hry

Agatha Christie je také autorkou divadelních her. Zde Vám přinášíme některé z nich.

 • Christie: Detektivní hry (Past na myši, Pavučina, Svědkyně obžaloby)
  Trojice divadelních her Agathy Christie. Legendární londýnské představení Pasti na myši zaznamenalo od svého prvního uvedení před pětašedesáti lety už více než dvacet tisíc repríz a dodnes baví další a další diváky. Svědkyni obžaloby (1953), adaptaci stejnojmenné povídky ze sbírky Smrtonoš, označují kritici za nejlepší autorčin divadelní počin. A Pavučina (1954), napsaná a původně určená pro oblíbenou britskou herečku Margaret Lockwoodovou, patří pro změnu k nejzábavnějším. Nové vydání ve větším formátu s papírovým přebalem.
 • Christie: Detektivní hry 2 (Černá káva, A pak už tam nezbyl ani jeden, Poslední víkend)
  Druhý soubor trojice divadelních her z pera Agathy Christie zahrnuje tentokrát nejstarší původní autorčin kus, první spisovatelčinu adaptaci vlastní detektivky a jedno velice překvapivě přepracované krimidrama. Černá káva z roku 1930 sleduje případ krádeže a vraždy točící se kolem chemického vzorce ničivé výbušniny, který se – pochopitelně úspěšně – pokouší rozluštit Hercule Poirot. Hra A pak už tam nezbyl ani jeden (1941) vznikla adaptací stejnojmenného románu, známého ovšem rozhodně více pod názvem Deset malých černoušků – drama zdánlivě náhodně vybraných osob zanechaných na opuštěném ostrově napospas rafinovanému vrahovi je stejně mrazivé jako jeho knižní předloha. A v Poslední víkendu z roku 1951 se Christie rozhodla, že zločin spáchaný na poklidném venkovském sídle Hollow, může být – na rozdíl od prozaické předlohy – objasněn i bez přítomnosti nejslavnějšího belgického detektiva všech dob.
 • Detektivní hry (Past na myši, Pavučina, Svědkyně obžaloby)
  Ne všichni milovníci Agathy Christie vědí, že slavná autorka napsala také patnáct divadelních her – tento soubor přináší hned trojici z nich: legendární Past na myši, adaptaci stejnojmenné povídky Svědkyně obžaloby, kterou kritici označují za autorčin nejlepší divadelní počin, a komediálně laděnou hru Pavučina, která vychází v českém překladu poprvé.
 • Detektivní hry 2 (Černá káva, A pak už tam nezbyl ani jeden, Poslední víkend)
  Druhý soubor trojice divadelních her z pera Agathy Christie zahrnuje tentokrát nejstarší původní autorčin kus, první spisovatelčinu adaptaci vlastní detektivky a jedno velice překvapivě přepracované krimidrama. Černá káva z roku 1930 sleduje případ krádeže a vraždy točící se kolem chemického vzorce ničivé výbušniny, který se – pochopitelně úspěšně – pokouší rozluštit Hercule Poirot. Hra A pak už tam nezbyl ani jeden (1941) vznikla adaptací stejnojmenného románu, známého ovšem rozhodně více pod názvem Deset malých černoušků – drama zdánlivě náhodně vybraných osob zanechaných na opuštěném ostrově napospas rafinovanému vrahovi je stejně mrazivé jako jeho knižní předloha. A v Poslední víkendu z roku 1951 se Christie rozhodla, že zločin spáchaný na poklidném venkovském sídle Hollow, může být – na rozdíl od prozaické předlohy – objasněn i bez přítomnosti nejslavnějšího belgického detektiva všech dob. Vychází v červnu 2018 ve dvou vydáních - v původní menší řadě i v nové větší s papírovým přebalem.

...již vyšlo


Nahoru