knizniklub.cz


Doplňte si svou knihovničku...

Původní edice

Na této stránce naleznete pravidelně aktualizovaný seznam knih královny detektivky, které byly vydány v českém jazyce a jsou tzv. „živé“, tedy jsou v prodeji. Tituly, které se chystají k vydání, naleznete na stránce brzy vyjde.

Kliknutím na název knihy nebo symbol nákupního košíku přejdete na stránky našeho internetového knihkupectví (bux.cz), kde můžete vybrané tituly pohodlně zakoupit. Najdete zde nejen knihy Agathy Christie, ale i více než 40 000 dalších titulů.

 • Cestující do Frankfurtu
  Špatné počasí, souhra okolností či pečlivě naplánovaná akce – co způsobilo, že sira Stafforda Nye, chytrého, ale nedoceněného pracovníka ministerstva zahraničí, oslovila na frankfurtském letišti neznámá žena s žádostí, aby kvůli ní riskoval pověst, a možná i život? Sir Stafford jí vyhoví – a od té chvíle se nepřestává divit, do jak nebezpečné hry se dostal. Jde o budoucnost světa, postupně ovládaného mládeží holdující kultu násilí a destrukce. Je možné je zastavit? Kdo za tím vším stojí? A co s tím má společného Staffordova prateta Matilda?
 • Cyankáli v šampaňském
  Rosemary, krásná a bohatá manželka George Bartona. zemřela v restauraci Luxembourg během své narozeninové party. Rok žijí její nejbližší v přesvědčení, že šlo o sebevraždu. Pak obdrží George anonymní dopisy s tvrzením, že byla zabita. Ale kým? George se rozhodne pro riskantní plán – pozve všechny z nešťastné oslavy na další, tentokrát u příležitosti narozenin Rosemaryiny sestry Iris. Stejné místo, stejný stůl, titíž hosté – a jedno prázdné místo...
 • Herkulovské úkoly pro Hercula Poirota
  Soubor dvanácti kratších detektivních příběhů Hercula Poirota je považován za nejlepší sbírku povídek Agathy Christie. Tucet úkolů dostal neohrožený silák Herkules, a stejný počet případů – se před svým odchodem do důchodu rozhodne vyřešit ješita malé postavy s velkým knírem, známý Hercule Poirot.
 • Královský rubín
  Soubor šesti povídek. Pět případů v něm řeší Hercule Poirot, šestý pak slečna Jane Marplová. Odcizený šperk, mrtvola uzavřená v truhle, zločin odhalený za pomoci hypnózy, nenávisti ke kočkám, jídla objednaného v restauraci či podivných staromódních šatů s potiskem – ani tentokrát těmto dvěma pečlivým, důmyslným a neúnavným vyšetřovatelům neunikl žádný detail, který by je dovedl k usvědčení každého, byť seberafinovanějšího pachatele.
 • Mrtvá v knihovně
  V knihovně domu manželů Bantryových, ctihodných a bezúhonných občanů vesničky St. Mary Mead, nalezla služebná mrtvolu krásné mladé blondýnky. Případ pro slečnu Marplovou? Ano.
 • Muž v hnědém obleku
  Román Muž v hnědém obleku z roku 1924 patří k nejranějším prózám Agathy Christie. Poprvé se v něm setkáváme s postavou plukovníka Johhny Raceho? Máte jej ve své knihovničce?
 • N či M
  V Evropě zuří druhá světová válka, každý britský občan se ve jménu lásky k vlasti snaží zapojit do boje proti fašismu. Hrozba však nepřichází jen zvenčí, největšími nepřáteli se ukazují být zrádci z vlastních řad. Jak je však odhalit? Tommy a Pentlička Beresfordovi už nejsou nejmladší, to však neznamená, že by pro tento úkol nebyli jako stvoření...
 • Nekonečná noc
  Někdo se zrodí pro lásky sladkou moc, jiný se zrodí pro nekonečnou noc... Co přiřkl osud Ellie Goodmanové, závratně bohaté dědičce, která se rozhodla vdát za naprosto nevhodnou partii a usadit se na místě zvaném Cikánský revír, které je prý prokleté?
 • Nemesis
  Na počátku tohoto detektivního příběhu Agathy Christie je dopis; zvláštní dopis. Byl totiž odeslán až týden po smrti pisatele, jenž adresátku, slečnu Marplovou, žádá, aby vyšetřila zločin. Jaký zločin – to už autor dopisu nenapsal.
 • Není kouře bez ohýnku
  Mladý pilot Jerry Burton se v poklidném městečku Lymstock, opečováván svou sestrou Joannou, zotavuje po těžkém úrazu. Sourozenci však náhle obdrží poměrně nechutné anonymní dopisy. Ty začnou dostávat i jiní obyvatelé Lymstocku a městečko brzy zachvátí podivná psychóza, která vyvrcholí sebevraždou. A po ní následuje vražda...
 • Nultá hodina
  Nevyřešené milostné vztahy, ospalé rybářské městečko Saltcreek – co je pojítkem? Hádáte dobře, vražda, která zdánlivě neměla motiv. Vyřeší ji inspektor Battle?
 • Opona - Poslední případ Hercula Poirota
  Kapitán Hastings, Hercule Poirot a zámek Styles – tam ti dva poprvé vyrazili na lov vraha tehdejší majitelky. A tam se také po letech setkávají, aby společně odhalili dalšího mimořádně nebezpečného zločince. Slavný detektiv, sužovaný stářím a chorobou, se za pomoci svých malých šedých buněk a svého věrného přítele naposledy pouští do souboje se zlem v lidské podobě – výhru si však tentokrát vybere nejen spravedlnost (byť ve zcela nečekané podobě), ale i smrt...
 • Parker Pyne zasahuje
  Státní úředník na penzi, zdánlivě obyčejný a nevýrazný člověk. Nenechme se ale mýlit, Parker Pyne je v podání Agathy Christie detektivem, který kromě odhalování nepravostí světa léčí lidská srdce
 • Pět malých prasátek
  Hercula Poirota navštíví slečna Carla Lemarchantová a požádá ho o neobvyklou službu - má vyšetřit šestnáct let starou vraždu jejího otce Amyase Cralea, za niž byla k doživotnímu žaláři odsouzena její matka Caroline. Detektivní příběh z roku 1943 upravila sama autorka do podoby divadelní hry, jež měla - pod titulem Ohlédnutí za vraždou - premiéru v roce 1960.
 • Plavý kůň
  Záhadná vražda kněze vracejícího se jednoho mlhavého večera od umírající ženy a ještě záhadnější seznam jmen nalezený v jeho botě... Magie, voodoo, transy, bílí kohouti. Podaří se rozluštit tajemství jmen na seznamu? O to se snaží policejní inspektor Lejeune a spisovatel Mark Easterbrook.
 • Po pohřbu
  Smrt nejstaršího člena rodiny Abernethieových nikoho nepřekvapila. Byl sám a nemocný, život ho přestal zajímat poté, co ztratil svého jediného syna. Když se však jeho rodina sešla na pohřbu, zaskočilo pozůstalé tvrzení, že zesnulý byl zavražděn. Ke slovu se proto dostává policie i rodinný právník a ten o pomoc poprosí svého dobrého přítele - Hercula Poirota.
 • Poslední případy slečny Marplové
  Detektivní povídky Agathy Christie vycházely většinou nejprve časopisecky a až poté v různých souborech. Šestice kratších příběhů, v nichž vystupuje slečna Marplová, byla ve Spojených státech vydána hned ve třech rozličných sbírkách, na jejich knižní publikování ve Velké Británii si však čtenáři museli počkat až do roku 1979, kdy – doplněny o dvě povídky bez této autorčiny oblíbené hrdinky – vyšly Poslední případy slečny Marplové (česky souborně až nyní). Směsici textů z let 1939–1958 charakterizuje její různorodost: najdeme tu zločin, drama i nadpřirozené záhady. Ale především se opět setkáme se všetečnou starou dámou s bystrým postřehem, trefným úsudkem a dokonalou znalostí hlubin lidské duše...
 • Poslední víkend
  Na ten zářijový víkend se charismatický londýnský lékař John Christow, utrmácený banálními neduhy svých snobských pacientek i věčnou bezradností uťápnuté manželky Gerdy, opravdu těšil. Vždyť pobyt na venkovském sídle Hollow sliboval kromě příjemné společnosti hostitelů též nádhernou a svěží přírodu. Jenže namísto vytouženého odpočinku na něj na okraji chladného bazénu čekal smrtící výstřel. Doktor Christow zemřel před očima své ženy, držící v ruce revolver, a se slovem „Henrietto“ na rtech. Hercule Poirot, jenž byl na Hollow pozván na oběd a stal se svědkem této podivné scény, ještě netuší, že se bude muset utkat s jedním z nejlepších protivníků, jaké kdy měl. Brzy však vycítí, že v tomto případě je všechno – tak nějak obráceně.
 • Prasklé zrcadlo
  Slečna Jane Marplová prožívá snad až příliš poklidné dny v St. Mary Mead a touží po rozptýlení. Náhoda ji svede dohromady s Heather Badcockovou, znalou nejžhavějších místních klepů – především o filmové hvězdě Marině Greggové a jejím manželovi, režiséru Jasonu Ruddovi, nových obyvatelích Gossington Hall. Nedlouho poté se v jejich sídle koná dobročinný večírek – a jedna z návštěvnic na něm za podivných okolností umírá...
 • Proč nepožádali Evanse?
  Golfovou partičku dvou přátel z Marchboltu, Bobbyho Jonese a doktor Thomase, přeruší nešťastná událost, když dvojice náhodou objeví těžce zraněného muže, jenž pravděpodobně spadl z útesu. Bobby vyslechne poslední slova neznámého – otázku Proč nepožádali Evanse? – a v jeho kapse nalezne fotografii „zvláštním způsobem poutavé ženy“. Pár dní nato se Bobbyho pokusí někdo odstranit...
 • Rané případy Hercula Poirota
  Hercule Poirot přišel na svět jako šedesátiletý v první knize Agathy Christie Záhada na zámku Styles v roce 1921 – a od té doby prakticky nestárne. Je to stále stejný, poněkud komický mužíček s pěstěným knírem, puntičkář, nepřítel průvanu a zároveň logicky uvažující analytik, spoléhající na „malé šedé buňky“. Soubor osmnácti povídek „královny zločinu“ jistě nesmí chybět v knihovně žádného milovníka detektivek i nesmrtelného Belgičana.
 • Sittafordská záhada
  V Sittaford House, které obývají nájemnice paní Willetová a její dcera Violet, se sejdou místní obyvatelé na večeři - a po ní podniknou spiritistickou seanci. Ta jim vyjeví děsivou zprávu: kapitán Trevelyan, vlastní Sittaford House, toho času bydlící v nedalekém městečku Exhampton, je mrtev...
 • Smrt v oblacích
  Hercule Poirot cestuje letadlem z Paříže do Londýna. Společně s dalšími deseti pasažéry sdílí kabinu letadla. Klidní let naruší zjištění, že jedna z cestujících je mrtvá. Nehodu vyloučí vzápětí sám Poirot, když na podlaze najde foukací šipku.
 • Tajemný protivník
  Není tomu dlouho, co skončila válka, kdy Tommy sloužil v armádě a Pentlička byla ošetřovatelkou. Nyní je tato dvojice mladých detektivů odhodlána podniknout něco se svým životem. Zakládají spolu kancelář Mladí dobrodruzi, a sotva stačí svůj nápad promyslet, dostanou první, zcela výjimečnou zakázku.
 • Tajemství Chimneys
  Na začátku této detektivky se podíváme do Afriky. Anthony Cade rád opouští nudnou práci místního průvodce a nechává se najmout, aby do Anglie dovezl rukopis pamětí hraběte Stylptiče. V Londýně Anthony zjišťuje, že o paměti bývalého předsedy vlády balkánského Herzoslovenska projevují enormní zájem nejroztodivnější jednotlivci i organizace.
 • Tragédie o třech jednáních
  Na večeři u sira Charlese Cartwrighta se sejde rozmanitá společnost – včetně nenápadného pana Satterthwaita a podivínského Hercula Poirota. Jeden z pozvaných se napije koktejlu a vzápětí padá mrtev k zemi – ve sklence se nenašly stopy jedu, smrt tedy musela nastat z jiných příčin. Když o pár týdnů později umírá jiný z tehdejších hostí, a opět ve společnosti týchž lidí, už není pochyb – někdo vraždil nikotinem.
 • Třetí dívka
  Hercula Poirota navštíví dívka, jež tvrdí, že možná spáchala vraždu. Než se však detektiv stihne vyptat na podrobnosti, mladá dáma si vše rozmyslí a odejde... Zmatený Poirot se vzápětí dozvídá, že onu dívku za ním poslala jeho přítelkyně, spisovatelka Ariadne Oliverová. Když se oba rozhodnou přijít záhadnému případu na kloub, zjistí, že Normu už delší dobu nikdo neviděl...
 • Tři slepé myšky
  Soubor povídek Tři slepé myšky nabízí čtenářům texty, jejichž vydání bránila řada okolností – a také Agatha Christie sama. Titulní příběh Christie přepracovala do podoby divadelní hry Past na myši. Novela Greenshoreská kratochvíle později rozšířila na román Hra na vraždu. Trojici textů Únos Kerbera, Příhoda s míčkem pro psa a Případ domovníkovy manželky odhalil archivář John Curran v desítkách zápisníků královny zločinu až bezmála čtvrt století po její smrti.
 • V hotelu Bertram
  Když se slečna Marplová vypraví po letech do hotelu Bertrám, zjistí, že klidný hotel jejího mládí se změnil v uspěchané místo moderního světa. A navíc, stane se tam vražda…
 • Vlak z Paddingtonu
  Slečna Marplová řeší záhadu zločinu zahlédnutého v kupé jedoucího vlaku. Děj uvádí čtenáře do ponurého domu, kam na žádost slečny Marplové pronikne její mladá pomocnice, aby hledala ukrytou mrtvolu. Dívka slečnu Marplovou průběžně informuje o svých objevech a ta už na pachatele obratně nachystá past.
 • Vražda na golfovém hřišti
  Kapitán Hastings potkává dívku, pro niž okamžitě ztrácí hlavu. Poirot dostává dopis – milionář Paul Renauld, se bojí o život. Poirot s Hastingsem dorazí k Renauldovi pozdě – byl nalezen mrtev v čerstvě vykopaném hrobě... Detektivka z roku 1923 (česky publikovaná i pod názvem Pozvánka pro Hercula Poirota) vychází v novém překladu.
 • Vražda v Mezopotámii
  Zdravotní sestra Amy Leatheranová je v Bagdádu najata věhlasným archeologem doktorem Leidnerem, aby pečovala o jeho manželku Louisu, trpící blíže neurčenou nervovou chorobou. Amy přijímá a odcestuje na odlehlé naleziště Tell Yarimjah. Louisa je záhy zavražděna. Ještě že tou dobou cestuje po Mezopotámii Hercule Poirot...
 • Vždyť je to hračka
  Náhoda svede dohromady vysloužilého policistu Luka Fitzwilliama, vracejícího se z Dálného východu do Anglie, a zdánlivě popletenou starou dámu, která mu ve vlaku vypráví neuvěřitelnou historku o sérii vražd ve svém městečku. Teprve náhodně přečtené oznámení v černé kronice podnítí Lukův zájem vyšetřit, zda na jejím příběhu přeci jen není něco pravdy...
 • Záhadné zmizení lorda Listerdalea
  Dvanáct povídek – dvanáct záhad...
 • Zlatá brána otevřená
  Propuknutí kleptomanie ve studentské ubytovně není zrovna druhem zločinu, který by obvykle burcoval Poirotovu pozornost. Seznam ukradených a zničených předmětů však detektivův zájem probudil, a tak si mohl Hercule Poirot poblahopřát k jedinečnému případu, který banálními krádežemi teprve začíná… a který končí skutky daleko vážnějšími a nebezpečnějšími.
 • Zločiny pro dva
  Kniha Zločiny pro dva je parodickou hříčkou královny detektivek. Její hrdinové, veselí, bohatí a sympatičtí mladí manželé Tommy a Pentlička, si v praxi ověřují své pátrací schopnosti ve stylu velkých detektivů, ovšem detektivů literárních! Z knihy přímo čiší, jak se Agatha Christie touto napůl poctou detektivkám, napůl jejich parodií při psaní bavila. A čtenář se stejně dobře pobaví při četbě.

...již vyšlo


Nahoru