knizniklub.cz


Doplňte si svou knihovničku...

Knihy o A. Christie

Chcete se dozvědět více o Agathě Christie? Ponořte se do některé z níže uvedených knih o jejím životě a díle!

 • Encyklopedie Agathy Christie
  Ať už jste skalními fanoušky díla "královny zločinu", nebo jen příležitostnými čtenáři detektivek, vše, co jste kdy potřebovali, potřebujete nebo budete potřebovat vědět o životě a díle Agathy Christie, najdete v této obsáhlé, přehledně vypravené a obrazovým materiálem vybavené knize.
 • Pověz mi, jak žijete
  Tato kniha asi některé fanoušky Agathy Christie překvapí. Naleznou v ní vzpomínkové vyprávění autorky o archeologických výpravách na Blízký východ, jichž se ve třicátých letech zúčastnila. Proto také první dáma zločinu podepsala toto netradiční dílko nejen svým obvyklým jménem, ale též příjmením po druhém manželovi - Mallowanovi, který jí dělal na iráckých vykopávkách společníka.
 • Promyšlené vraždy Agathy Christie
  V publikaci navazující na úspěšné a oceňované Utajené zápisníky Agathy Christie nás znalec a archivář díla královny detektivek John Curran provádí šesti desetiletími její spisovatelské dráhy. Mimo jiné jsou zde uvedeny i dvě doposud neznámé povídky z její pozůstalosti – Muž, který věděl a pracovní verze Případu domovnice se slečnou Marplovou.
 • Utajené zápisníky Agathy Christie
  Tato publikace poodkrývá pokličku největšího tajemství Agathy Christie – jak se z jejích tužkou psaných poznámek, seznamů a nástinů zrodilo takové množství úspěšných knih, povídek a divadelních her.
 • Velká výprava - Dopisy a fotografie z cest po Britském impériu
  V roce 1922 se Agatha Christie zúčastnila desetiměsíční obchodní mise propagující Výstavu Britského impéria, jež se měla konat o dva roky později ve Wembley. Navštívila Jižní Afriku, Austrálii, Nový Zéland, Havaj, Kanadu a New York. Své zážitky z cesty popsala rodící se královna detektivek v dosud nezveřejněných dopisech své matce a zdokumentovala je i fotograficky.
 • Vlastní životopis
  Královna zločinu se na prahu šedesátky rozhodla sepsat vlastní životopis. Pracovala na něm s přestávkami plných patnáct let. Kniha vyšla v roce 1977, rok po její smrti.

...již vyšlo


Nahoru