knizniklub.cz


Doplňte si svou knihovničku...

Knihy o A. Christie

Chcete se dozvědět více o Agathě Christie? Ponořte se do některé z níže uvedených knih o jejím životě a díle!

 • Encyklopedie Agathy Christie
  Ať už jste skalními fanoušky díla "královny zločinu", nebo jen příležitostnými čtenáři detektivek, vše, co jste kdy potřebovali, potřebujete nebo budete potřebovat vědět o životě a díle Agathy Christie, najdete v této obsáhlé, přehledně vypravené a obrazovým materiálem vybavené knize.
 • Kompletní utajené zápisníky Agathy Christie
  „Mnohá odhalení v této knize se stanou klíčovými k tomu, jak budou příští generace číst Christie.“ Independent on Sunday Kompletní utajené zápisníky Agathy Christie vznikly spojením a doplněním toho nejpodstatnějšího z publikací Johna Currana, jenž měl možnost prostudovat 73 autorčiných poznámkových bloků, do nichž si Christie zapisovala zápletky svých detektivek (viz Utajené zápisníky Agathy Christie a Promyšlené vraždy Agathy Christie). V chronologickém sledu šesti desetiletí – od roku 1916, kdy Christie stvořila Poirota, do smrti této nejpopulárnější spisovatelky všech dob – Curran detailně odkrývá způsob, jak Christie dosáhla svého pozoruhodného úspěchu, překonává řadu zažitých pohledů na její tvorbu a přináší množství detailů a nejnovějších zjištění o spisovatelčiných uskutečněných i neuskutečněných, zdařilých, ale i méně povedených nápadech, o alternativních vyústěních jejích detektivek i o nově nalezených autorčiných povídkách (kniha zahrnuje jejich texty). Analýzu doplňují reprodukce vybraných stránek spisovatelčiných zápisníků, celek pak tvoří neocenitelného průvodce dílem Agathy Christie pro všechny milovníky jejích próz i detektivního žánru.
 • Pověz mi, jak žijete
  Tato kniha asi některé fanoušky Agathy Christie překvapí. Naleznou v ní vzpomínkové vyprávění autorky o archeologických výpravách na Blízký východ, jichž se ve třicátých letech zúčastnila. Proto také první dáma zločinu podepsala toto netradiční dílko nejen svým obvyklým jménem, ale též příjmením po druhém manželovi - Mallowanovi, který jí dělal na iráckých vykopávkách společníka.
 • Velká výprava - Dopisy a fotografie z cest po Britském impériu
  V roce 1922 se Agatha Christie zúčastnila desetiměsíční obchodní mise propagující Výstavu Britského impéria, jež se měla konat o dva roky později ve Wembley. Navštívila Jižní Afriku, Austrálii, Nový Zéland, Havaj, Kanadu a New York. Své zážitky z cesty popsala rodící se královna detektivek v dosud nezveřejněných dopisech své matce a zdokumentovala je i fotograficky.

...již vyšlo


Nahoru