knizniklub.cz


Doplňte si svou knihovničku...

Původní edice

Na této stránce naleznete pravidelně aktualizovaný seznam knih královny detektivky, které byly vydány v českém jazyce a jsou tzv. „živé“, tedy jsou v prodeji. Tituly, které se chystají k vydání, naleznete na stránce brzy vyjde.

Kliknutím na název knihy nebo symbol nákupního košíku přejdete na stránky našeho internetového knihkupectví (knizniklub.cz), kde můžete vybrané tituly pohodlně zakoupit. Najdete zde nejen knihy Agathy Christie, ale i více než 40 000 dalších titulů.

 • Cestující do Frankfurtu
  Špatné počasí, souhra okolností či pečlivě naplánovaná akce – co způsobilo, že sira Stafforda Nye, chytrého, ale nedoceněného pracovníka ministerstva zahraničí, oslovila na frankfurtském letišti neznámá žena s žádostí, aby kvůli ní riskoval pověst, a možná i život? Sir Stafford jí vyhoví – a od té chvíle se nepřestává divit, do jak nebezpečné hry se dostal. Jde o budoucnost světa, postupně ovládaného mládeží holdující kultu násilí a destrukce. Je možné je zastavit? Kdo za tím vším stojí? A co s tím má společného Staffordova prateta Matilda?
 • Cyankáli v šampaňském
  Rosemary, krásná a bohatá manželka George Bartona. zemřela v restauraci Luxembourg během své narozeninové party. Rok žijí její nejbližší v přesvědčení, že šlo o sebevraždu. Pak obdrží George anonymní dopisy s tvrzením, že byla zabita. Ale kým? George se rozhodne pro riskantní plán – pozve všechny z nešťastné oslavy na další, tentokrát u příležitosti narozenin Rosemaryiny sestry Iris. Stejné místo, stejný stůl, titíž hosté – a jedno prázdné místo...
 • Královský rubín
  Soubor šesti povídek. Pět případů v něm řeší Hercule Poirot, šestý pak slečna Jane Marplová. Odcizený šperk, mrtvola uzavřená v truhle, zločin odhalený za pomoci hypnózy, nenávisti ke kočkám, jídla objednaného v restauraci či podivných staromódních šatů s potiskem – ani tentokrát těmto dvěma pečlivým, důmyslným a neúnavným vyšetřovatelům neunikl žádný detail, který by je dovedl k usvědčení každého, byť seberafinovanějšího pachatele.
 • Muž v hnědém obleku
  Román Muž v hnědém obleku z roku 1924 patří k nejranějším prózám Agathy Christie. Poprvé se v něm setkáváme s postavou plukovníka Johhny Raceho? Máte jej ve své knihovničce?
 • N či M
  V Evropě zuří druhá světová válka, každý britský občan se ve jménu lásky k vlasti snaží zapojit do boje proti fašismu. Hrozba však nepřichází jen zvenčí, největšími nepřáteli se ukazují být zrádci z vlastních řad. Jak je však odhalit? Tommy a Pentlička Beresfordovi už nejsou nejmladší, to však neznamená, že by pro tento úkol nebyli jako stvoření...
 • Nultá hodina
  Nevyřešené milostné vztahy, ospalé rybářské městečko Saltcreek – co je pojítkem? Hádáte dobře, vražda, která zdánlivě neměla motiv. Vyřeší ji inspektor Battle?
 • Opona - Poslední případ Hercula Poirota
  Kapitán Hastings, Hercule Poirot a zámek Styles – tam ti dva poprvé vyrazili na lov vraha tehdejší majitelky. A tam se také po letech setkávají, aby společně odhalili dalšího mimořádně nebezpečného zločince. Slavný detektiv, sužovaný stářím a chorobou, se za pomoci svých malých šedých buněk a svého věrného přítele naposledy pouští do souboje se zlem v lidské podobě – výhru si však tentokrát vybere nejen spravedlnost (byť ve zcela nečekané podobě), ale i smrt...
 • Parker Pyne zasahuje
  Státní úředník na penzi, zdánlivě obyčejný a nevýrazný člověk. Nenechme se ale mýlit, Parker Pyne je v podání Agathy Christie detektivem, který kromě odhalování nepravostí světa léčí lidská srdce
 • Pět malých prasátek
  Hercula Poirota navštíví slečna Carla Lemarchantová a požádá ho o neobvyklou službu - má vyšetřit šestnáct let starou vraždu jejího otce Amyase Cralea, za niž byla k doživotnímu žaláři odsouzena její matka Caroline. Detektivní příběh z roku 1943 upravila sama autorka do podoby divadelní hry, jež měla - pod titulem Ohlédnutí za vraždou - premiéru v roce 1960.
 • Po pohřbu
  Smrt nejstaršího člena rodiny Abernethieových nikoho nepřekvapila. Byl sám a nemocný, život ho přestal zajímat poté, co ztratil svého jediného syna. Když se však jeho rodina sešla na pohřbu, zaskočilo pozůstalé tvrzení, že zesnulý byl zavražděn. Ke slovu se proto dostává policie i rodinný právník a ten o pomoc poprosí svého dobrého přítele - Hercula Poirota.
 • Proč nepožádali Evanse?
  Golfovou partičku dvou přátel z Marchboltu, Bobbyho Jonese a doktor Thomase, přeruší nešťastná událost, když dvojice náhodou objeví těžce zraněného muže, jenž pravděpodobně spadl z útesu. Bobby vyslechne poslední slova neznámého – otázku Proč nepožádali Evanse? – a v jeho kapse nalezne fotografii „zvláštním způsobem poutavé ženy“. Pár dní nato se Bobbyho pokusí někdo odstranit...
 • Tajemný protivník
  Není tomu dlouho, co skončila válka, kdy Tommy sloužil v armádě a Pentlička byla ošetřovatelkou. Nyní je tato dvojice mladých detektivů odhodlána podniknout něco se svým životem. Zakládají spolu kancelář Mladí dobrodruzi, a sotva stačí svůj nápad promyslet, dostanou první, zcela výjimečnou zakázku.
 • Tajemství Chimneys
  Na začátku této detektivky se podíváme do Afriky. Anthony Cade rád opouští nudnou práci místního průvodce a nechává se najmout, aby do Anglie dovezl rukopis pamětí hraběte Stylptiče. V Londýně Anthony zjišťuje, že o paměti bývalého předsedy vlády balkánského Herzoslovenska projevují enormní zájem nejroztodivnější jednotlivci i organizace.
 • Tři slepé myšky
  Soubor povídek Tři slepé myšky nabízí čtenářům texty, jejichž vydání bránila řada okolností – a také Agatha Christie sama. Titulní příběh Christie přepracovala do podoby divadelní hry Past na myši. Novela Greenshoreská kratochvíle později rozšířila na román Hra na vraždu. Trojici textů Únos Kerbera, Příhoda s míčkem pro psa a Případ domovníkovy manželky odhalil archivář John Curran v desítkách zápisníků královny zločinu až bezmála čtvrt století po její smrti.
 • Vražda v Mezopotámii
  Zdravotní sestra Amy Leatheranová je v Bagdádu najata věhlasným archeologem doktorem Leidnerem, aby pečovala o jeho manželku Louisu, trpící blíže neurčenou nervovou chorobou. Amy přijímá a odcestuje na odlehlé naleziště Tell Yarimjah. Louisa je záhy zavražděna. Ještě že tou dobou cestuje po Mezopotámii Hercule Poirot...
 • Vždyť je to hračka
  Náhoda svede dohromady vysloužilého policistu Luka Fitzwilliama, vracejícího se z Dálného východu do Anglie, a zdánlivě popletenou starou dámu, která mu ve vlaku vypráví neuvěřitelnou historku o sérii vražd ve svém městečku. Teprve náhodně přečtené oznámení v černé kronice podnítí Lukův zájem vyšetřit, zda na jejím příběhu přeci jen není něco pravdy...
 • Zlatá brána otevřená
  Propuknutí kleptomanie ve studentské ubytovně není zrovna druhem zločinu, který by obvykle burcoval Poirotovu pozornost. Seznam ukradených a zničených předmětů však detektivův zájem probudil, a tak si mohl Hercule Poirot poblahopřát k jedinečnému případu, který banálními krádežemi teprve začíná… a který končí skutky daleko vážnějšími a nebezpečnějšími.

...již vyšlo


Nahoru